Nasze logo


Człowiek - najlepsza inwestycja

Polecamy strony

Młodzież w 2009

SPA dla młodzieży

Systemowy Projekt Aktywizacji - SPA w Bytomiu rozpoczął kolejny etap. Tym razem adresatem zabiegów trenerskich jest młodzież. W ostatni weekend lipca grupa 20 osób odbyła wyjazdowy trening umiejętności społecznych. W scenerii Beskidów, w Korbielowie młodzi ludzie pod okiem instruktora - terapeuty zgłębiali tajniki swej psyche.
Uświadamiali sobie własne możliwości i szukali szans na zmianę dotychczasowej sytuacji życiowej. Dowiadywali się jak ważna jest komunikacja międzyludzka i co trzeba robić, żeby relacje z otoczeniem były prawidłowe i przynosiły oczekiwane rezultaty. Uczestnicy wyjazdu uczyli się także jak wyjść z błędnego koła wyuczonej bezradności, która powoduje społeczną izolację. Takie same jak w Korbielowie - treningi kompetencji i umiejętności społecznych zostaną zorganizowane dla 10 osób, od 29 sierpnia do 1 września, w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu. Ale wyjazd do Korbielowa to nie wszystko. Dalszy ciąg działań na rzecz młodych to indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym, które zaplanowano na 27-28 sierpnia oraz 5 i 12 września.
Celem treningów i konsultacji indywidualnych jest udzielenie wsparcia psychologicznego i podniesienie kompetencji życiowych pomocnych w efektywnym funkcjonowaniu w rodzinie, społeczeństwie i w przyszłej pracy.

M. Ś.


Wygenerowano w sekund: 0.01
2,902,479 unikalne wizyty