Nasze logo


Człowiek - najlepsza inwestycja

Polecamy strony

Zmiana lokalizacji PAL na Rozbarku

Informacje SPAWszystkich zainteresowanych działaniami Projektu Aktywności Lokalnej informujemy, że od stycznia 2012 r. PAL dla Rozbarku zmienił siedzibę. Zapraszamy do biura, które mieści się w sali nr 7, w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Królowej Jadwigi 2. Pod tym adresem działa także punkt pomocy koleżeńskiej.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane współpracą.

Barbara Czyż
koordynatorka PAL - Rozbark
oraz
Krzysztof Roczek
animator lokalny

Rekrutacja do PAL Bobrek rozpoczęta

Informacje SPAJeśli jesteś bezrobotny i masz trochę wolnego czasu, by poświęcić go na własny rozwój, albo na poprawę wizerunku swojej dzielnicy - zgłoś się do nas. Program Aktywności Lokalnej dla Bobrka szuka chętnych do udziału w tegorocznej edycji projektu. Ty również możesz zmienić Bobrek na lepsze. Przyjdź i dowiedz się więcej.
Biuro PAL-u mieści się przy ulicy Piecucha 10 w Terenowym Punkcie Pomocy Środowiskowej nr 6. Zapraszamy od 24 stycznia w godzinach od 8 do 15. Jednocześnie zapraszamy mieszkańców Bobrka na pierwsze w tym roku spotkanie, w klubie samopomocy, które odbędzie się we wtorek 31 stycznia o godzinie 10 przy ul. Piecucha 10.
Animator lokalny - Mirosław Kurek

Podsumowanie roku w SPA

Informacje SPASystemowy Projekt Aktywizacji - SPA w Bytomiu rokrocznie oferuje swoim klientom i klientkom szeroki zakres usług współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. W tym roku ze szczególną uwagą pochyliliśmy się nad problemami związanymi z funkcjonowaniem rodziny oraz nad społecznością lokalną. W ramach projektu mamy i ojcowie mogli uczestniczyć w różnego typu zajęciach uzupełniających ich wiedzę i umiejętności opiekuńczo-wychowawcze. Oferowaliśmy na przykład trening doskonalenia umiejętności opiekuńczo-wychowawczych czy zajęcia w ramach Akademii Rodzica. Zajęcia teoretyczne wzbogacone aktywnymi formami spędzania z dzieckiem wolnego czasu stworzyły zarys niezbędnika wiedzy dla "wzorcowego" rodzica. W rodzinach, w których konieczna była większa ilość czasu i uwagi, by skorygować ewentualne nieprawidłowości, zaangażowano asystentów rodziny. Stałe wsparcie specjalisty, jego rzetelność, systematyczność a przede wszystkim pozytywne nastawienie do osób, z którymi współpracował pozwalały na przezwyciężenie w rodzinie codziennych trudności. Taką usługą w bieżącym roku objęto 55 środowisk...

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,902,460 unikalne wizyty