Nasze logo


Człowiek - najlepsza inwestycja

Polecamy strony

Mikołajki w PAL-u

Informacje SPASobotnie przedpołudnie było miłym wydarzeniem dla dzieci i rodziców skupionych w PAL-u dla Karbia i Bobrka. W Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Popiełuszki odbyło się spotkanie dzieci z Mikołajem i jego świtą. Imponującą aktorsko-muzyczną oprawę uroczystości zapewnił zespół „Przerwa na Kawę”. Piosenki wprawiły uczestników w dobry nastrój i wszyscy bardzo chętnie ruszyli w taneczne pląsy z Mrozem, Śnieżynkami, Mikołajem, Kubusiem Puchatkiem i Tygryskiem. Jednak najważniejszym momentem spotkania było rozdawanie prezentów, które przywiózł dzieciom Mikołaj. Każde dziecko otrzymało pokaźną torbę z bogatą zawartością. Dzieci cieszyły się z paczek, a dorośli mieli okazję do zadowolenia obserwując niekłamaną radość kiedy dzieciaki odkrywały zawartość toreb. I nie wiadomo kto bardziej się cieszył? Dzieci czy dorośli?

Świąteczne zakończenie Akademii Rodzica

Informacje SPAMiłe wydarzenie miało miejsce w grudniowe popołudnie. 12 grudnia W nastrojowej, baśniowej scenerii odbyło się spotkanie uczestniczek i uczestników skupionych również w Akademii Rodzica. Razem z wizytą orszaku aniołów, królów, diabła, chochlika przybyli na spotkanie pomocnicy Mikołaja, którzy mieli prezenty dla wszystkich dzieci. Rodzice również dostali pamiątkowe materiały, dokumentujące udział ich i ich rodzin w Akademii Rodzica. Uroczystość urozmaiciło wspólne śpiewanie kolęd, świąteczne słodycze oraz prezentacja materiału fotograficznego dokumentującego działania w Akademii. Wspomnienia były źródłem wzruszeń, a nawet łez, bo przez wiele tygodni każdy przebył długą drogę do poprawy sytuacji własnej rodziny. Wiele uczestniczek mówiło o postępach swoich i innych członków rodzin w przełamywaniu własnych ograniczeń i trudności, które nie służyły właściwemu funkcjonowaniu rodziny. Wszyscy wyrażali chęć dalszych kontaktów w gronie absolwentów i z Anną Sarnecką, która jest specjalistą pracy z rodziną albo raczej dobrym duchem Akademii.

Galeria zdjęć

O korzyściach z wykonywania świątecznych kartek

Informacje SPAW dzień Barbórki w Programie Aktywności Lokalnej dla Bobrka i Karbia odbyły się zajęcia w kole zainteresowań. Jednak nie Barbórce, ale wykonywaniu świątecznych kartek dla dzieci uczestników i uczestniczek PAL poświecono ten czas. Za tworzywo posłużyły wszelkie dostępne materiały, zaś różne techniki pozwoliły uruchomić cały twórczy potencjał zgromadzonych osób. Wykonane kartki stały się dalszą inspiracją do przygotowania innych świątecznych ozdób. Zajęcia z szeroko pojętego rękodzieła niosą ze sobą wiele różnorodnych korzyści. Przede wszystkim wypełniają ciekawie czas i służą ludzkiej integracji. Zwracają uwagę na otaczające nas surowce i materiały, które zastosowane w nietypowy sposób wzbogacają naszą wyobraźnię i pozwalają na tworzenie oryginalnych przedmiotów, te z kolei mogą być źródłem satysfakcji twórczej wykonawcy oraz obiektem podziwu ze strony odbiorców. Pokazuje to, jak w prosty sposób, bez dodatkowych nakładów finansowych można rozwijać uzdolnienia i zapobiegać nudzie, czyli po prostu dobrze się bawić.

Rozmowy o uzależnieniach i innych problemach

Informacje SPA3 grudnia w Programie Aktywności Lokalnej dla Bobrka i Karbia zebrała się grupa samopomocy. Spotkanie (tak, jak poprzednie) prowadziła psycholog, wolontariuszka IOGT- Agata Orzechowska. Kontynuowano temat uzależnienia i współuzależnienia w rodzinie, a dodatkowo pani psycholog poruszyła także problem zachorowań na raka piersi. Zachęcając panie do stosowania profilaktyki rozdała uczestniczkom spotkania żelowe rękawice do samokontroli piersi. Pod kątem profilaktyki zaplanowano też przyszłe spotkanie z lekarzem onkologiem. W trakcie rozmów uczestnicy zasygnalizowali potrzebę indywidualnych spotkań z psychologiem. Tematyczne spotkania w ramach grupy samopomocy będą kontynuowane
w przyszłości, a problem uzależnień na pewno znajdzie się tam jeszcze nie raz.

Harmonogram działań PAL Bobrek i Karb - grudzień 2014

Informacje SPA3.12.2014 (środa) - TPPŚ nr 6 Bobrek, ul. Piecucha 10, godz. 11.00-12.30 - grupa samopomocy - porady psychologa
4.12.2014 (czwartek) - TPPŚ nr 6 Bobrek, ul. Piecucha 10, godz. 10.00-13.00 - koło zainteresowań - zajęcia plastyczne
9.12.2014 (wtorek) - TPPŚ nr 6 Bobrek, ul. Piecucha 10, godz. 10.00-11.30 - grupa samopomocy - doradca zawodowy PUP
11.12.2014 (czwartek) - TPPŚ nr 6 Bobrek, ul. Piecucha 10, godz. 10.00-13.00 - koło zainteresowań - zajęcia plastyczne
13.12.2014 (sobota) - Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Karb, ul. Popiełuszki 9, godz. 10.00-12.00 - my w działaniu - spotkanie mikołajkowe dla uczestników PAL, oprawa artystyczna – zespół muzyczny „Przerwa na kawę”
16.12.2014 (wtorek) - TPPŚ nr 6 Bobrek, ul. Piecucha 10, godz. 11.00-14.00 - my w działaniu - spotkanie wigilijne
30.12.2014 (wtorek) - Dzielnica Bobrek, TPPŚ nr 6, ul. Piecucha 10, godz. 10.00-11.30 - wiec - spotkanie mieszkańców

Biuro PAL Bytom, ul. Piecucha 10
telefony kontaktowe 782 290 784 lub 782 290 786

Wygenerowano w sekund: 0.06
2,135,245 unikalne wizyty