Nasze logo


Człowiek - najlepsza inwestycja

Polecamy strony

Harmonogram PAL dla Bobrka i Karbia na kwiecień 2014

Informacje SPA3.04. - TPPŚ nr 6 - ul. Piecucha 10, godz. 10.00-13.00 - kółko zainteresowań - spotkanie animatora ze społecznością (robótki ręczne)

7.04. - TPPŚ nr 6 - ul. Piecucha 10, godz. 10.00-13.00 - spotkanie edukacyjne - zasady pielęgnacji skóry twarzy i rąk (kosmetyczka)

9.04. - zbiórka TPPŚ nr 6 - ul. Piecucha 10, godz. 16.00-18.00 - Zielone Brygady - sprzątanie ul. Piecucha i placu Drzymały przez dorosłych i dzieci wraz z Organizacją IOGT

10.04. - TPPŚ nr 6 - ul. Piecucha 10, 10.00-13.00 - kółko zainteresowań - spotkanie animatora ze społecznością (warsztaty plastyczne)

14.04. - Przedszkole nr 33 - ul. Konstytucji 1, godz. 10.00-13.00 - spotkanie edukacyjne - przemoc domowa

14.04. - zbiórka przy Szkole Podst. nr 21, godz. 16.00-18.00 - Zielone Brygady - sprzątanie wzdłuż ul. Racławickiej i Młodzieżowej przez dorosłych i dzieci wraz z Organizacją IOGT

16.04. - TPPŚ nr 6 - ul. Piecucha 10, godz. 11.00-14.00 - My w Działaniu - spotkanie wielkanocne

17.04. - Radzionków, godz. 9.00-14.30 - koło kultury - zwiedzanie Muzeum Chleba

24.04. - TPPŚ nr 6 - ul. Piecucha 10, godz. 10.00-13.00 - grupa samopomocy - przemoc w rodzinie

29.04. - TPPŚ nr 6 - ul. Piecucha 10, 10.00-12.00 - wiec - spotkanie mieszkańców Bobrek i Karb

biuro PAL ul. Piecucha 10, telefony: 782 290 784 lub 782 290 786


Dzień Kobiet

Informacje SPAUroczyste spotkanie okolicznościowe z okazji Dnia Kobiet odbyło się w czwartek 6 marca w PAL Śródmieście. Po złożeniu życzeń rozpoczęto wspólne świętowanie przy kawie i poczęstunku. Animatorzy lokalni przygotowali dla uczestniczek niespodziankę. Zaproszono panie Kasię i Mariolę, które ukończyły w zeszłym roku w ramach SPA kurs manicure oraz panią Magdalenę (klientkę MOPR), która z zawodu jest fryzjerką. Po prezentacji pielęgnacji dłoni oraz pogadance jak domowymi sposobami dbać o włosy dzielono się innymi poradami dotyczącymi pielęgnacji urody. Milo było patrzeć jak uczestniczki z uśmiechem na twarzy korzystały
z bezpłatnych zabiegów kosmetycznych i zmieniały fryzury.


"Tymoteusz wśród ptaków" - Akademia Rodzica w teatrze

Informacje SPAUczestnicy Akademii Rodzica wybrali się na przedstawienie do Bytomskiego Centrum Kultury, gdzie 16 marca na deskach scenicznych występował „Tymoteusz wśród ptaków”.
Sztuka pod tym tytułem to zabawna opowieść o przygodach małego misia, który postanawia samodzielnie... wysiedzieć przez nikogo nie chciane, porzucone kukułcze jajko. Tymoteusz nie może liczyć na niczyją pomoc, na dodatek w lesie grasuje wygłodniały lis, który za wszelką cenę stara się zdobyć to jajeczko. Opowieść o Tymoteuszu, napisana przez Jana Wilkowskiego, należy do klasycznego repertuaru teatrów lalek i jest zabawną, ale i pouczającą historią o istocie rodzicielskiej miłości. Może też być przewodnikiem po świecie wartości, bo w prosty sposób mówi o miłości, przyjaźni, tolerancji. To rodzaj przygody, która śmieszy, ale daje też do myślenia. Pokazuje, że zawsze warto być dobrym, bo dobro procentuje. Czasem też warto postąpić wbrew przyjętym zasadom, jeżeli to służy realizacji jakiegoś dobrego celu.
Rodzice i dzieci po obejrzeniu przedstawienia mieli okazję do refleksji nad stosunkami panującymi w ich rodzinach. Przedstawienie wzbogaciło również formy pracy z rodzinami korzystającymi z zajęć mających na celu modyfikację relacji rodziców i dzieci.

Budżet obywatelski w PAL-ach

Informacje SPAUczestnictwo w projekcie SPA, a zwłaszcza w programach aktywności lokalnej to między innymi nauka aktywności społecznej i postawy obywatelskiej. Efektem tego były działania uczestniczek i uczestników na rzecz utworzenia placów zabaw w Karbiu i Bobrku.
21 marca zakończyło się głosowanie w ramach bytomskiego budżetu obywatelskiego. Miło nam poinformować, że swój udział w opracowaniu i zgłoszeniu projektów poddanych głosowaniu bytomian miały osoby z Karbia i Bobrka skupione w PAL-u. Z wielkim zaangażowaniem zachęcały również do głosowania na „palowe” projekty. Propozycja dla Karbia to pomysł pod nazwą „Wioska urwisów” czyli projekt placu zabaw dla dzieci i młodzieży zlokalizowanego przy ul. Kołłątaja 22-32. Natomiast „Kraina wyobraźni” to inicjatywa zagospodarowania działki w Bobrku przy placu Drzymały tak, by mogły tam spędzać czas dzieci i młodzież w wieku szkolnym...

Styczeń i luty w PAL-ach

Informacje SPAPod koniec stycznia w Karbiu i Bobrku odbyły się pierwsze spotkania (wiece) mieszkańców dzielnic w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla Bobrka i Karbia. Przybliżono ideę Programu Aktywności Lokalnej, zachęcając tym samym do integracji społecznej oraz szeroko pojętej aktywności. Zebrani obejrzeli film pt. Organizowanie społeczności lokalnej, który zachęcał do podejmowania działań mających na celu zmianę wizerunku dzielnicy i obalenie stereotypów związanych z postrzeganiem mieszkańców. Następnie omówiono problemy i potrzeby występujące w dzielnicach.
Spotkanie w Karbiu zaszczycili goście, a wśród nich: radni Tomasz Wac i Krzysztof Gajowiak, kierowniczka Biura Organizacji Pozarządowych Ewa Petrymusz, przewodniczący Organizacji IOGT Polska Mirosław Marutschke oraz dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu Joanna Prus-Kaczkowska. Zaproszeni goście przedstawili bogate oferty dotyczące podjęcia współpracy z mieszkańcami, a jednocześnie służyli dobrą radą i deklarowali pomoc...

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,397,192 unikalne wizyty