Nasze logo


Człowiek - najlepsza inwestycja

Polecamy strony

Rozgrywki tenisa stołowego w Lidze Podwórkowej

Informacje SPAW sobotę 21 lutego w hali sportowej przy ZSS nr 3 w Bytomiu odbył się turniej tenisa stołowego PAL Bobrek i Karb. Do zawodów stanęły dwie grupy wiekowe: starsza licząca trzech zawodników i młodsza w liczbie dziewięciu graczy. Grupa starsza grała systemem każdy z każdym, do trzech wygranych setów. Rozgrywki grupy młodszej (ze względu na większą ilość zawodników) przeprowadzono innym systemem – w trzech grupach. Mecze zostały przeprowadzone bardzo sprawnie. W każdej z grup gra była bardzo zacięta. Wszyscy zawodnicy po meczu odczuwali ogromną satysfakcję, wręczono im pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy zostali udekorowani medalami. Sportowe zmagania oprócz korzyści płynących z uprawiania sportu dały możliwość ciekawego spotkania lokalnej społeczności.


Pachworku ciąg dalszy...

Informacje SPAW dniach 12 i 19 lutego w PAL Bobrek i Karb odbyły się kolejne spotkania w ramach koła zainteresowań. Uczestniczki PAL, które nie wyjechały do Szczyrku na trening motywacji do zmiany, zgromadziły się w Terenowym Punkcie Pomocy Środowiskowej przy ul. Piecucha gdzie z wolontariuszką Agatą Orzechowską nadal zgłębiały technikę patchworku.
Z materiałów zakupionych w ramach SPA w Bytomiu zostały wykrojone prostokąty i dobrana kompozycja kolorów do uszycia poszewek na poduszki i kołderki dla dzieci. Praca została sprawnie rozdzielona pomiędzy uczestniczki zajęć. Część osób zajęła się wykrojem inna grupa szyciem na maszynie oraz szyciem ręcznym przygotowanych elementów. Powstały dwie poszewki na poduszki z ozdobnymi elementami – wpływającymi na rozwój wyobraźni dziecka. W trakcie pracy była okazja do pogłębienia znajomości wśród mieszkanek dzielnic. Atmosfera zajęć sprzyjała luźnej wymianie spostrzeżeń, skupionych głównie na wyglądzie pościeli.


Przygotowania do ostatków

Informacje SPAUczestnicy PAL Śródmieście chcieli przyjemnie zakończyć karnawał, więc w ramach kółka zainteresowań postanowili usmażyć faworki. Dawniej Wielki Post był traktowany bardziej rygorystycznie niż teraz dlatego ostatnie dni karnawału były czasem zabaw i tłustego jedzenia. Huczne pożegnanie karnawału uczestnicy PAL-u rozpoczęli od przygotowania chrustów czyli chrupkiego ciasta o słodkim smaku w kształcie złożonej kokardki, usmażonej i posypanej cukrem pudrem. Praca przebiegła bardzo sprawnie i dała wszystkim wiele radości. Przygotowanie faworków było wstępem do świętowania ostatków.

My w działaniu - ostatki

Informacje SPANa zakończenie karnawału uczestnicy PAL-u Śródmieście spotkali się na „śledziu”. Nazwa tego zwyczaju pochodzi od jednej z najtańszych postnych potraw zwiastującej 40 chudych dni. Śledzia (albo ostatki) obchodzimy we wtorek przed środą popielcową. Jest to okazja do biesiadowania przy suto zastawionym stole i pożegnania karnawału. Uczestnicy programu z wielkim sercem zaangażowali się w przygotowanie spotkania. Sami przyrządzili liczne potrawy. Nie zabrakło tradycyjnych dań czyli śledzia w różnej postaci i wielu innych smakołyków. Produkty potrzebne do przygotowania potraw zakupione zostały ze środków unijnych. Jak zwykle atmosfera przygotowań i ostatkowego spotkania była pełna życzliwości i radości.

Bibułkowe maski

Informacje SPAW kole zainteresowań PAL Śródmieście odbyły się cykliczne zajęcia plastyczne. Tym razem uczestniczki programu zajęły się lepieniem kulek z bibuły, które stały się tworzywem do wykonania masek karnawałowych. Osoby skupione w PAL-u zawsze z wielką pasją i zaangażowaniem oddają się zadaniom, które są im stawiane. Jest to bowiem okazja do różnorodnego pobudzania zmysłów i wyobraźni. Ponadto aktywność twórcza wpływa między innymi na poprawę spostrzegawczości, kreatywności oraz sprawności manualnej, co przenosi się również na inne obszary, jak choćby umiejętność pokonywania przeszkód. Omawiane zajęcia były kolejną okazją do przyjemnego i pożytecznego spędzenia czasu w gronie życzliwych osób zainteresowanych urodą życia.

Wygenerowano w sekund: 0.06
2,228,622 unikalne wizyty